Шановні потенційні роботодавці!
Кафедра оптики і ВПС готує бакалаврів та магістрів за спеціальністью 186 «ВИДАВНИЦТВО ТА ПОЛІГРАФІЯ»
Щороку оновлюється зміст освітніх компонент з метою відповідності компетентностей наших випускників вимогам ринку праці. Просимо Вас надати ваші пропозиції для вдосконалення освітніх програм та подальшого успішного працевлаштування наших випускників.
Пропозиції можна надсилати на електронну адресу кафедри vps@chnu.edu.ua
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність "Видавництво і поліграфія". Рік випуску 2018.
У 2018 році я завершила навчання у магістратурі ЧНУ ім. Ю. Федьковича Інженерно-технічного факультету. Спеціальність «Видавництво та поліграфія» були вибрані мною не випадково, а тому що вона творча й цікава, після навчання є великий вибір професій: графічний дизайнер, друкар, веб-дизайнер, програміст… Тобто різноманіття чимале.
Навчання в університеті можна заслужено назвати найкращими роками, дружні студенти, чудові мегаерудовані викладачі, які старанно доносили матеріал, як теоретичний так і практичний, навчання було цікаве та корисне. Особлива цінність саме вміле проведення викладачами практичних занять, на яких ми і здобули чудові знання для успішного старту у своїй професії, для мене це – графічний дизайн. Оскільки вже під час навчання у магістратурі влаштувалася в дизайн-студію графічним дизайнером, звідки і почалася моя дизайнерська діяльність.
На студії пропрацювала декілька років, після чого поступило запрошення на роботу від однієї з найбільших типографій міста «ДрукАрт», і тут по максиму пригодилися знання, які нам давали викладачі, оскільки виробництво потужне і процесів поліграфії та дизайну потрібно знати багато.
Набравшись чимало досвіду з видавничо-поліграфічної справи та дизайну я прийняла рішення створити свій власний курс, щоб ділитися практичними знаннями набутими за роки роботи в даній сфері. Успішне навчання на курсі уже пройшло більше 20-ти людей, багато з яких уже працює в сфері дизайну, навчання продовжується і нині, оскільки професія графічного дизайнера в наш час надзвичайно популярна. Паралельно викладанню власного курсу поступило запрошення на викладання в ІТ фірмі, завдяки чому здійснила перехід на фріланс, з подальшою співпрацею з видавництвом та студіями. Тому зараз паралельно займаюся дизайном та версткою і викладанням.
Саме тому з упевненістю всім знайомим рекомендую обирати ІФТКН та спеціальність Видавничо-поліграфічна справа, бо це спеціальність в якій є куди рости і розвиватися.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність "Видавництво і поліграфія". Рік випуску 2018.
Я – випускниця Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, і цим я дуже пишаюся. Особисто для мене інженерно-технічний факультет, який пізніше став частиною інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук – це 5 років життя, які стали невід’ємною частиною. Саме тут я знайшла себе. Саме навчання за спеціальністю ” Видавництво та поліграфія” дало змогу зрозуміти, що я вибрала правильний напрямок, чи скоріше завдяки викладацькому складу кафедри. У кожного викладача був свій підхід, і викладання предметів було на вищому рівні. Завдяки отриманим знанням, кожен зміг вибрати спеціалізацію, яка йому близька. Спеціальність “видавництво і поліграфія” – це не тільки про видавничу діяльність,як більшість думає. Насправді – це набагато ширше поняття. Після навчання, можна стати хорошим спеціалістом як у видавництві, так і в IT сфері, і не тільки. Головне бажання, а базові знання і поняття можна отримати на цій спеціальності.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність "Видавництво і поліграфія". Рік випуску 2019.
Я – випускник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і це мій привід для гордості. Інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук за 5,5 років став для мене свого роду колискою, яка сформувала мене, як особистість і фахівця своєї справи. Тут навчання не завершувалось часовими рамками пар, а викладачі завжди радо відповідали на всі поставлені питання або допомагали знайти розв’язання тієї чи іншої задачі. Навчання за спеціальністю «Видавництво та поліграфія» допомогло ширше поглянути на світ. Цей напрямок охоплює наше життя набагато більше ніж прийнято думати. Під час навчання нас познайомили з величезною кількістю технологій не тільки друку, а й інших способів представлення інформації. Різностороннє навчання також допомагало нам розвивати свої особистісні якості і з кожним семестром відкривало для нас все більше можливостей. Однією з них була можливість навчатись за програмою подвійного диплому за кордоном і таким чином отримати дві спеціалізації. Завдяки цій програмі я зміг здобути ще один фах та знайти гідно оплачувану роботу за кордоном рідної країни, на керуючій посаді. Навчання на спеціальності «Видавництво та поліграфія» стало для мене гарним стартом в «доросле» життя та початком моєї кар’єри.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність "Видавництво і поліграфія". Рік випуску 2022.
Ще з часів навчання у школі я почав активно шукати себе, випробовувати свої сили у різних сферах, експериментувати та використовувати всі наявні можливості. Тоді ж шаленими темпами почала розвиватися сфера інформаційних технологій та обробки візуальної інформації, котра затягнула мене з головою. Саме тому, зі всіх можливих спеціальностей я обрав «Видавництво та поліграфія» і ні на секунду не пошкодував.
Вже при вступі був впевнений у тому, що саме на цій спеціальності я зможу себе проявити. Особливо припали мені до душі дисципліни нашої кафедри, які були зосереджені на здобутті навиків створення, обробки та керування текстовою та візуальною мультимедійною інформацією. Заняття були цікавими, креативними та наповненими, а викладачі досвідченими, сучасними та розуміючими.
Під час навчання мені вдалося розкрити власний потенціал, про який раніше я і не здогадувався. З кожним роком я все більше прокачував себе, свої вміння та навички роботи з мультимедіа. Паралельно з’являлися цікаві та круті проекти, як спільні, так і власні, і з кожним роком стало поступати все більше і більше пропозицій щодо співпраці. Найпотужнішим проектом, над яким я працюю і досі, є ютуб канал «SILIRADA». На сьогодні « SILIRADA» – це один із найпопулярніших ютуб каналів України. Також нещодавно створив власний канал «MEKOLA», який планую розвивати надалі, тому залітайте, скоро там буде багато цікавого.
Зараз паралельно зі всім займаюся обробкою мультимедійної інформації, відеозйомкою, співпрацюю із різними українськими брендами та блогерами. Окрім цього відкрив для себе інтернет-трейдинг, активно інвестую у криптовалюту та розриваюся у цій сфері. Навіть продав машину та все інвестував а крипту.
Початок навчання на спеціальності «Видавництво та поліграфія», продовження за ОПП «Технологія електронних мультимедійних видань» став крутим початком мого творчого шляху, який продовжується досі і я отримую нереальне задоволення від того, чим займаюся.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність "Видавництво і поліграфія". Рік випуску 2020.
Спеціальність “Видавництво та поліграфія” на базі кафедри Оптики та видавничо-поліграфічної справи є дуже цінною, на мою думку. Там можна здобути загальні знання у досить різних сферах — розібратися у всіх друкарських процесах, способах, видах друку та видавничо-поліграфічних матеріалах; розвиватися в сфері графічного та вебдизайну; створювати анімацію та 3D-графіку; вивчати основні оптичні процеси, які зустрічаються при множинному репродукуванні інформації; створювати та редагувати медіаконтент різної складності тощо. Викладачі тільки підтримують всі прагнення студентів, заохочують до вивчення та зрозуміють, якщо «щось пішло не так». Головне — бажання студента навчатися.
Бакалаврат був цікавий, але предмети на магістратурі були ще цікавіші та потрібніші, як на мене. Знання та навички, здобуті на базі кафедри Оптики на видавничо-поліграфічної справи протягом всіх років навчання застосовую і досі, як в роботі, так і в житті.
Навчаючись в університеті, ми, як студенти спеціальності “Видавництво та поліграфія” проходили виробничу практику на базі різних видавництв та друкарень. Це дало поштовх знайти першу роботу в цій сфері.
Спочатку я працював як графічний дизайнер у місцевій рекламній агенції, де займався, здебільшого, дизайном друкованої продукції. Та з часом, перейшов на фріланс і працюю дизайнером для різних компаній. Кожному бізнесу, що стрімко розвивається сьогодні потрібні фахівці в сфері дизайну та поліграфії. Адже, компаніям потрібна і зовнішня реклама, і поліграфічна продукція, і сайт «намалювати», і брошуру зверстати, і анімацію для соцмереж зробити… Навчаючись в ЧНУ, я здобув всі потрібні базові знання для вирішення такої сфери потреб бізнесу.
Окрім роботи, навички, здобуті в університеті, стали корисними і у волонтерстві. Так, я став частиною невеликого NFT-проєкту, де митці з України виставляють свої арт-роботи на аукціоні. Охочі можуть придбати роботу, а вилучені кошти ідуть на підтримку ЗСУ.
Також, свого часу, займався розробкою лімітованої серії металевих значків (частина з яких з початку повномасштабного вторгнення була продана за кордоном у волонтерських цілях), де навички їх проєктування та підготовки до виробництва, здобуті ще в університеті, теж стали в нагоді.
Вдячний кожному викладачу рідної кафедри за всі ці навички та знання. Зараз вони корисні не тільки для мене, як дизайнера, а, хоч і незначною мірою, та все ж приносять користь й Україні.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність "Видавництво і поліграфія". Рік випуску 2019
Я закінчив магістратуру Навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія», спеціалізацією «Технологія електронних мультимедійних видань». При вступі я опирався на те, що в майбутньому хочу працювати в ІТ сфері, і зробив правильний вибір. Навчальний процес наповнений предметами, які дають студентам багаж знань, які можна використовувати в різноманітних сферах. Викладачі – це спеціалісти які безпосередньо мають досвід в предметах, які вони викладають, і окрім знань також діляться своїм досвідом. Протягом навчання я завжди міг звернутися з питаннями до викладача і отримати відповідь на них, Ще в університетські часи почав працювати в ІТ компанії як інженер програміст,ю При цьому університет дав мені широкий спектр знань, які стають мені в нагоді і зараз, починаючи від роботи з різним ПЗ та теоретичних знань в дизайні, та закінчуючи практичними навичками при створенні різноманітних продуктів. Наразі я працюю в ІТ компанії Sigma Software на посаді інженера програміста, спеціалізуюся на backend розробці, але виконую задачі будь якого профілю, включаючи створення нових макетів для різноманітних сторінок. Працюючи на даній посаді, я іноді помічаю що деяких колегам не вистачає тих знань які я отримав в університеті, тому я на 100% можу і буду рекомендувати спеціальність Видавництво та поліграфія і навчання на ній.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність "Видавництво і поліграфія".
Ще з підліткового віку, я цікавився поліграфічною справою, тому вирішив вступати до Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, ННІФТКН, за спеціальністю “Видавництво та поліграфія”. Саме тут я зміг отримати базові навички роботи у цій сфері. Проходячи практику на підприємстві “Видавничо-інформаційний центр “Місто”” був ознайомлений з усіма практичними аспектами роботи та професії загалом. За цей час я побачив усі види діяльності та обіймав посади від помічника друкаря, до редактора в комп’ютерному відділі. Зарекомендував себе як відповідальний студент-практикант і з радістю прийняв пропозицію про постійну роботу. Завдяки гнучкому підходу, вдалому тайм-менеджмену та можливості навчатись за індивідуальним планом, я можу вдало поєднувати навчання в університеті та роботу за спеціальністю. Усі навички, які я отримав в університеті допомогли мені знайти себе і вкотре переконали мене, що я не дарма обрав цю спеціальність. Вдячний всім серцем своїм викладачам за ті знання, що отримав і зміг застосувати в цій сфері роботи.